Szkolenie: Belfer-6  Prezentacja z tabletu – to proste!

Przygotowujesz prezentacje na prowadzone przez siebie zajęcia? Zadajesz prace uczniom, których elementem jest przygotowanie prezentacji multimedialnej? Poznaj narzędzia umożliwiające proste, szybkie i przyjemne przygotowanie odpowiednich materiałów na tablecie, a następnie ich zaprezentowanie na forum. Naucz się dobierać aplikacje w zależności na przykład od: zakładanych celów wystąpienia; czasu, który możesz poświęcić na przygotowanie; formy, w jakiej prezentacja będzie udostępniona. Wszystkie wymienione zagadnienia i wiele więcej zostaną omówione w czasie szkolenia: "iBelfer-6 Prezentacja z tabletu - to proste!"

19 grudnia 2017, wtorek

1. Poznanie możliwości wykorzystania tabletów jako narzędzia prezentera - zarówno do przygotowywania prezentacji, prowadzenia wystąpienia na żywo oraz przygotowywania publikacji internetowych.
  2. Poznanie różnych narzędzi (aplikacji, serwisów), które można stosować w zależności od formy i czasu prezentacji, tak by uzyskać zakładany efekt przy odpowiednim nakładzie pracy.
  3. Nabycie umiejętności zaplanowania zadań związanych z przygotowywaniem przez uczniów krótszych (np. jako podsumowanie lekcji lub wykonanego zadania) lub dłuższych (np. na zakończenie projektu) prezentacji.

1. Wprowadzenie do zasad przygotowania wystąpień publicznych - cechy dobrego wystąpienia i towarzyszącej mu prezentacji
  2. Tworzenie prezentacji od podstaw w programie Keynote na iPadzie
    • Omówienie programu
    • Korzystanie z gotowych szablonów i ich modyfikowanie
    • Dodawanie grafiki (własnej oraz pobranej z internetu)
    • Narzędzia edycji grafiki (m.in. przycinanie, maskowanie kształtem, zmiana kolorów i ustawienia przezroczystości)
    • Dodawanie wykresów oraz tabel
    • Wstawianie filmów i ich odtwarzanie
    • Osadzanie modeli trójwymiarowych
    • Animacje przejść oraz obiektów na slajdach
    • Korzystanie z narzędzi prezentera wbudowanych w program
  3. Aplikacja i serwisy wzbogacające prezentowane treści poprzez:
    • Przygotowanie materiałów w zewnętrznych aplikacjach i osadzenie ich w prezentacji,
    • Pobieranie filmów z serwisów internetowych i osadzanie w prezentacji,
  4. Niezbędnik prezentera - czyli, m.in.:
    • Podłączanie tabletu do projektora/monitora
    • Korzystanie ze zdalnego sterowania w postaci telefonu, zegarka lub dedykowanego urządzenia
    • Co warto mieć ze sobą, żeby prezentacja zawsze się udała
  5. Korzystanie z prezentacji przygotowanych w PowerPoint na iPadzie - porady
  6. Przegląd innych aplikacji (m.in. Tawe, Vidra), w których można przygotować prezentację na tablecie w zależności od czasu, który możemy na to poświęcić.
  7. Zachowanie "na scenie": czego unikać i jak "manipulować" publicznością
  8. Wygląd ma znaczenie - jak się przygotować i ubrać