Szkolenie: iBelfer-5  Tablet zamiast tablicy z programem Explain Everything

Szkolenie "iBelfer-5 Tablet zamiast tablicy z programem Explain Everything Collaboration" jest dla Ciebie, jeśli chcesz poznać możliwość wykorzystania iPada zamiast interaktywnej tablicy multimedialnej. Podczas zajęć dowiesz się jak poprowadzić lekcję na żywo korzystając z Explain Everything, przygotować z jego pomocą prezentację składającą się z różnorodnych materiałów multimedialnych (w tym odręcznie tworzonych rysunków i animacji), a także jak ją ewentualnie przekształcić w materiał wideo z nagraną narracją w stylu znanym z Khan Academy. Zademonstrowane zostaną również możliwości wykorzystania programu Explain Everything do pracy uczniów i nauczyciela nad wspólną tablicą z wielu urządzeń w czasie rzeczywistym, jak również pomysły na zadania i projekty, do wykonania których program doskonale się nadaje.

5 grudnia 2017, wtorek

1. Poznanie możliwości wykorzystania tabletów zamiast tablicy multimedialnej do prowadzenia zajęć dydaktycznych.
  2. Zapoznanie się z możliwością wykorzystania programu Explain Everything - Wyjaśnij wszystko do nagrywania materiałów edukacyjnych oraz ich publikacji w sieci.

1. Omówienie, czym jest Explain Everything i jak działa, skąd go pobrać i na jakie systemy oraz urządzenia jest dostępny.
  2. EE jako biała tablica w czasie lekcji, wykładów i warsztatów:
    • przygotowania przed lekcją, czyli co należy zgromadzić i jak się przygotować, by efektywnie wykorzystać możliwości EE,
    • przykłady wykorzystania w czasie lekcji (rysowanie i pisanie, wykorzystanie grafiki, w tym zdjęć, schematów, dokumentów PDF, prezentacji oraz filmów),
    • poznanie narzędzi wbudowanych i możliwości wykorzystania materiałów wcześniej przygotowanych w programie EE,
    • osadzanie materiałów zewnętrznych w projektach EE,
    • dodawanie nagrań i zdjęć wykonanych samodzielnie.
  3. Nagrywanie screencastów/ webcastów dla uczniów i studentów:
    • ogólne zasady i przygotowanie do nagranie,
    • realizacja nagrania,
    • edycja projektu,
    • publikacja nagrania - rożne sposoby i możliwości.
  4. Jednoczesna praca wielu osób nad zawartością pojedynczej tablicy na wielu urządzeniach w czasie rzeczywistym.
  5. Portal wymiany projektów - jak z niego korzystać wyszukując ciekawe projekty oraz publikować prace własne oraz naszych uczniów.
  6. Kwestie techniczne, czyli np. jak się łączyć z projektorem lub monitorem, udostępniać materiały dla siebie i studentów, jak korzystać z projektów EE na komputerze.