Szkolenie: iBelfer-4  Tworzenie elektronicznych zasobów na tablet do zajęć edukacyjnych dla uczniów i wspólnie z nimi (iTunes U)

Szkolenie "iBelfer-4 Tworzenie elektronicznych zasobów na tablet do zajęć edukacyjnych dla uczniów i wspólnie z nimi (iTunes U)" jest dla Ciebie, jeśli chcesz poznać możliwość wykorzystania bezpłatnej usługi do tworzenia i udostępniania elektronicznych szkoleń.

Podczas zajęć przedstawiona zostanie usługa iTunes U z poziomu użytkownika i twórcy kursów w różnych scenariuszach użycia: jako pełny kurs przedmiotowy wspomagający lekcje tradycyjne oraz prowadzone z wykorzystaniem iPadów, materiały uzupełniające (przy nauczaniu z wykorzystaniem Blended Learning), kursy dotyczące wybranych lekcji lub tematów. Dodatkowo w czasie szkolenia wykorzystane zostaną i omówione dodatkowe usługi i aplikacje umożliwiające wzbogacenie tworzonych kursów i prowadzonych zajęć. Omówione zostaną także mechanizmy udostępniania prac i ich oceny na platformie iTunes U.

9 stycznia 2018, wtorek,

1. Poznanie możliwości tworzenia elektronicznych zasobów i szkoleń oferowanych w ramach usługi iTunes U do wykorzystania przez uczniów na urządzeniach z systemem iOS (iPad, iPod, iPhone).
  2. Zapoznanie się z gotowymi materiałami dostępnymi w ramach usługi iTunes U, które można wykorzystać podczas prowadzonych zajęć oraz do własnej nauki.

1. Omówienie usługi iTunes U oraz różnych sposobów i scenariuszy jej wykorzystania.
  2. Demonstracja przykładowego kursu stworzonego w iTunes U z punktu widzenia ucznia i nauczyciela:
    • Zapisywanie się na kurs
    • Przegląd dostępnych w ramach kursu materiałów oraz aktywności,
    • Interakcja między prowadzącym a uczestnikiem szkolenia,
    • Ocenianie prac przez nauczyciela i tworzenie informacji zwrotnej.
  3. Omówienie sposobu wyszukiwania bezpłatnych zasobów w ramach iTunes U ze szczególnym uwzględnieniem szkoleń dostępnych w języku Polskim.
  4. Stworzenie fragmentu kursu na podstawie materiałów udostępnionych przez prowadzącego szkolenie - zapoznanie się z podstawowymi funkcjonalnościami serwisu z punktu widzenia nauczyciela - autora szkoleń.
    • Tworzenie informacji na temat kursu i jego prowadzącego
    • Ustawienia kursu - w tym harmonogram zajęć,
    • Dodawanie konspektu,
    • Tworzenie publikacji w ramach kursu i dodawanie zadań (aktywności),
    • Umieszczanie forów dyskusyjnych i praca z nimi,
    • Dodawanie zasobów w postaci filmów, zdjęć, dokumentów (np. tekstowych, prezentacji multimedialnych, dokumentów w formacie PDF), książek, linków do serwisów WWW oraz aplikacji.
    • Ustalanie praw dostępu oraz zarządzanie studentami i ocena ich pracy,
    • Zarządzanie kursami,
    • Tworzenie szkolnej witryny ze wszystkimi kursami.
  5. Omówienie planowania własnego kursu iTunes U zgodnie z przyjętymi założeniami.
  6. Omówienie możliwości wykorzystania tworzenia kursów iTunes U w ramach projektów edukacyjnych.
  7. Omówienie przydatnych podczas tworzenia kursów iTunes U aplikacji i serwisów internetowych.
  8. iTunes U Course Manager -wykorzystanie komputera przy tworzeniu zasobów w ramach szkoleń iTunes U.
  9. Dyskusja na temat poznanych możliwości i pomysłów na ich wykorzystanie podczas zajęć edukacyjnych.