Szkolenie: iBelfer-3 Tworzenie i korzystanie z multimediów oraz rozszerzonej rzeczywistości na tablecie

Szkolenie "iBelfer-3 Tworzenie i korzystanie z multimediów oraz rozszerzonej rzeczywistości na tablecie" jest dla Ciebie, jeśli chcesz poznać serwisy i programy umożliwiające wzbogacenie zajęć o materiały multimedialne i rozszerzoną rzeczywistość. Podczas zajęć omówimy przykłady gotowych, bezpłatnych aplikacji oferujących treści w rozszerzonej rzeczywistości do wykorzystania na lekcjach rożnych przedmiotów oraz na różnych etapach edukacyjnych. Zademonstrujemy także aplikacje, pozwalające na tworzenie własnych zasobów multimedialnych (np. filmów czy awatarów) oraz materiałów rozszerzających rzeczywistość (np. pozwalających ożywić gazetkę szkolną lub zorganizować grę edukacyjną). Materiały takie możesz przygotować Ty dla swoich uczniów lub oni dla Ciebie w ramach zadań i projektów!

21 listopada 2017

1. Poznanie różnych pomysłów na zaangażowanie uczniów w przebieg zajęć edukacyjnych przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej, w szczególności iPadów.
  2. Nauczenie się wyszukiwania, tworzenia i wykorzystania multimedialnych i interaktywnych materiałów edukacyjnych na potrzeby prowadzonych zajęć dydaktycznych.
  3. Poznanie serwisów umożliwiających tworzenie w/w materiałów oraz dostarczających treści, które można wykorzystać podczas ich przygotowywania.

1. Omówienie różnych sposobów i scenariuszy wykorzystania materiałów multimedialnych (gotowych i tworzonych przez uczniów i nauczycieli) w ramach zajęć z różnych przedmiotów oraz na różnych etapach edukacyjnych.
  2. Demonstracja kilku przykładowych programów edukacyjnych oferujących multimedialne materiały lub rozszerzoną rzeczywistość (np. Anatomy 4D, Gniezno 3D, Wirtualna wystawa wynalazków, Elements 4D, Muzeum Powstania Warszawskiego, iSolarSystemAR, Quiver, SkyView, Mały Książe, Ciało Człowieka, The Pyramids).
  3. Nagrywanie różnego rodzaju materiałów filmów z wykorzystaniem programu Aparat. Filmy poklatkowe, przyspieszone oraz zwykłe.
  4. Tworzenie nagrań z wykorzystaniem awatara w programie Tellagami:
    • Omówienie w jakich przypadkach warto sięgnąć po to narzędzie do przygotowania treści dla uczniów lub jako zadanie do wykonania w ramach lekcji lub projektu.
    • Demonstracja działania programu i efektów końcowych,
    • Nagrywanie własnych komunikatów w postaci animowanego awatara.
  5. Wykorzystanie programu iMovie do edycji i montażu filmów:
    • Tworzenie zapowiedzi filmowych z wykorzystaniem wideo i zdjęć,
    • Edycja i montaż filmu w programie iMovie:
      1. Dodawanie czołówki,
      2. Przycinanie filmów, wstawienie efektów przejść,
      3. Dodawanie napisów i podpisów,
      4. Dodawanie podkładu muzycznego,
      5. Dodawanie narracji,
      6. Dodawanie napisów końcowych.
    • Publikowanie gotowego nagrania
  6. Nagrywanie, montowanie i publikacja materiałów audio w programie Hokusai 2.
  7. Tworzenie własnych materiałów rozszerzonej rzeczywistości z wykorzystaniem serwisu i programu Aurasma.
  8. Omówienie aplikacji i serwisów internetowych przydatnych przy tworzeniu multimedialnych materiałów.
  9. Dyskusja na temat poznanych możliwości i pomysłów na ich wykorzystanie podczas zajęć edukacyjnych.