Szkolenie: iBelfer-2  Jak zaangażować uczniów używając tabletów

Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób korzystając na lekcji z iPadów zaangażować uczniów do udziału w zajęciach? Jeśli tak to szkolenie "iBelfer-2 Jak zaangażować uczniów używając tabletów" jest dla Ciebie!

Podczas szkolenia omówimy, w jaki sposób korzystając z bezpłatnych serwisów wyszukiwać oraz przygotowywać dla uczniów (lub z nimi) ciekawe i wciągające zadania multimedialne, gry, quizy, prezentacje interaktywne oraz internetowe tablice do wspólnej pracy nad zamieszczanymi na nich materiałami. Skorzystamy w tym celu m.in. z Nearpod, LearningApps, Kahoot oraz Padlet. Co ważne - do korzystania z wymienionych usług nie będzie konieczne zakładanie kont przez uczniów! Przy okazji pracy nad materiałami poznamy lepiej aplikacje takie jak Notatki, Aparat oraz iBooks oraz inne programy ułatwiające tworzenie treści lub jej udostępnianie podczas lekcji.

7 listopada 2017, wtorek,

1. Poznanie różnych pomysłów na zaangażowanie uczniów w przebieg zajęć edukacyjnych przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej, w szczególności iPadów.
  2. Nauczenie się wyszukiwania, tworzenia i wykorzystania multimedialnych i interaktywnych materiałów edukacyjnych na potrzeby prowadzonych zajęć dydaktycznych.
  3. Poznanie serwisów umożliwiających tworzenie w/w materiałów oraz dostarczających treści, które można wykorzystać podczas ich przygotowywania.

1. Poznanie sposobów angażowania uczniów do pracy podczas zajęć z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej, w szczególności iPadów w różnych scenariuszach użycia (1:1, 1:n - czyli gdy każdy uczeń ma dostęp do urządzenia lub urządzeń jest mniej niż uczniów ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, gdy tylko nauczyciel korzysta z tabletu).
  2. Serwis Nearpod:
    • Omówienie zasad działania i możliwości wykorzystania serwisu, w tym narzędzi bezpłatnych oraz dostępnych w ramach abonamentu,
    • Rejestracja konta nauczyciela - twórcy prezentacji,
    • Wyszukiwanie i przeglądanie dostępnych zasobów,
    • Tworzenie własnej prezentacji
    • Ćwiczenie w prowadzeniu zajęć przy pomocy stworzonej prezentacji,
    • Współdzielenie prezentacji z innymi użytkownikami serwisu.
  3. Serwis LearningApps:
    • Omówienie zasad działania i możliwości wykorzystania serwisu,
    • Wyszukiwanie i przeglądanie dostępnych zasobów i ich rodzajów,
    • Dyskusja nad różnymi scenariuszami wykorzystania serwisu,
    • Rejestracja konta nauczyciela - twórcy zasobów,
    • Tworzenie własnych zadań na przykładzie kilku dostępnych szablonów,
    • Ćwiczenie w udostępnianiu zasobów (m.in. przez QR-Cody),
    • Tworzenie i zarządzanie klasą w serwisie LeaningApps, w tym omówienie różnić pomiędzy kontami stworzonymi przez nauczyciela dla uczniów i tymi, które uczniowie mogą utworzyć samodzielnie.
  4. Serwis Padlet
    • Omówienie działania "internetowej tablicy ogłoszeń" i sposobu jej działania,
    • Rejestracja konta nauczyciela w serwisie,
    • Tworzenie tablicy i modyfikacja jej ustawień,
    • Dodawanie edytowanie różnych treści do tablicy w postaci postów (ogłoszeń),
    • Udostępnianie tablicy (uczniom i innym nauczycielom), edycja uprawnień i współpraca.
  5. Serwis Kahoot
    • Omówienie usługi, jej zalet, wad i scenariuszy użycia podczas lekcji,
    • Rejestracja konta nauczyciela w serwisie,
    • Tworzenie quizu,
    • Udostępnianie quizu i prowadzenie zajęć z jego użyciem.
  6. Dyskusja na temat poznanych możliwości i pomysłów na ich wykorzystanie podczas zajęć edukacyjnych.