Szkolenie: iBelfer-1 Tablet w edukacji – zaczynamy

Chcesz poznać możliwości wykorzystania mobilnych technologii w pracy własnej, uczeniu się i nauczaniu? Jeśli tak to szkolenie "iBelfer-1 - Tablet w edukacji - zaczynamy" jest dla Ciebie! Omówimy nie tylko podstawy korzystania z systemu iOS oraz wbudowanych aplikacji, ale także ich zastosowanie w pracy nauczyciela - własnej oraz z uczniami. Pokażemy jak szybko tworzyć notatki, dokumenty tekstowe, prezentacje, arkusze kalkulacyjne oraz materiały multimedialne (w tym nagrania audio-wideo oraz animacje). Zademonstrujemy jak sprawnie dzielić się materiałami z innymi osobami nie tylko w klasie. Pokażemy jak korzystać z bogatej biblioteki oprogramowania i książek dostępnych na iPady, jak je wyszukiwać i gdzie szukać inspiracji na scenariusze lekcji. Pobawimy się rozszerzoną rzeczywistością, za pomocą której można wzbogacić lekcje np. o początkach państwa Polskiego czy naukę o człowieku. Serdecznie zapraszamy na pierwsze szkolenie ze ścieżki iBelfer - z jabłkiem nie tylko do szkoły! Poznasz podstawy i możliwości ekosystemu związanego z tabletem Apple i podejmiesz decyzję co Cię interesuje oraz w jakim kierunku rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych bezpłatnych szkoleń w ramach ścieżki.

24 października 2017, wtorek,

1. Poznanie podstaw posługiwania iPadem i jego systemem operacyjnym (iOS), jego konfiguracji  oraz dostarczonych z system aplikacji.
  2. Zapoznanie się z możliwością wykorzystania tabletów firmy Apple podczas zajęć lekcyjnych oraz do pracy własnej nauczyciela i ucznia.
  3. Poznanie ekosystemu związanego z iPadami i systemem iOS - możliwości wyszukiwania i pobierania m.in.: aplikacji, książek i szkoleń - w tym zasobów bezpłatnych.

1. Podstawy poruszania się po systemie operacyjnym iOS oraz jego konfiguracji.
  2. Przedstawienie różnych scenariuszy wykorzystania iPadów w procesie dydaktyczny.
  3. Krótkie omówienie aplikacji dostarczonych z urządzeniem, m.in.:
    • Notatki - program do tworzenia notatek składających się z tekstu, zdjęć, odręcznych szkiców - idealnie nadający się jako "zeszyt" dla uczniów
    • Aparat - program do robienia zdjęć I nagrywania filmów,
    • Zdjęcia - aplikacja pozwalająca zarządzać biblioteką multimediów oraz oferująca podstawowe narzędzia edycji fotografii,
    • Keynote - program do tworzenia prezentacji, pozwalający otwierać także pliki w formacie PowerPoint,
    • Pages - edytor tekstu pozwalający tworzyć i edytować dokumenty także w formacie Word,
    • Numbers - arkusz kalkulacyjny, pozwalający otwierać pliki w formacie Excel,
    • iMovie - program do edycji wideo,
    • iBooks - czytnik książek elektronicznych, oferujący dostęp do bogatych zbiorów książek w różnych językach, mający wiele bezpłatnych pozycji z klasyki literatury - w tym lektur szkolnych,
    • Safari - przeglądarka www - korzystanie z zasobów sieci internet,
    • iTunes U - dostęp do bazy bezpłatnych szkoleń elektronicznych i możliwość tworzenia własnych kursów.
  4. Demonstracja wyszukiwania i instalacji: aplikacji dla system iOS, książek, kursów, filmów oraz muzyki.
  5. Omówienie przykładowych aplikacji edukacyjnych do wykorzystania na lekcjach różnych przedmiotów, w tym aplikacji rozszerzonej rzeczywistości.
  6. Omówienie dodatkowego wyposażenia przeznaczonego dla iPadów, m.in.: Apple TV, przejściówek umożliwiających podłączenie urządzenia do monitora lub projektora, rysików.
  7. Demonstracja wybranych (płatnych i bezpłatnych) aplikacji, do wykorzystania w pracy własnej lub z uczniem.
  8. Omówienie różnych scenariuszy użycia iPadów w szkole.
  9. Zapoznanie z kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa używania iPadów.